כמה מילים על היינות שלנו

שמאי

יין המופק מכרם שירז הנטוע בכפר שמאי שבמרומי הגליל העליון, על מורדותיו המזרחיים של הר מירון. זהו היין האדום היותר פירותי-אפלולי שלנו.   אזל מהמלאי

Moon-A

בלנד רחב ומורכב, יין שלוקח לו זמן להיפתח והוא ממשיך ומתפתח בכוס זמן רב, משתנה מלגימה ללגימה.זהו יין המספר סיפור. סיפורה של שנת בציר בגליל העליון אשר בארץ ישראל.

זהו יין מהעולם שמתחת לירח- העולם בו אנו חיים.

As Is

סירה כמו שסירה, כמו שסירה כמו שסירה.

יין ים תיכוני אלגנטי ועשיר, מלא ונודף ניחוחות זפת ופרי.

סירה כמו שאנו אוהבים.  

ה"יין הייצוגי" שלנו, או ליתר דיוק היין האדום אשר אנו גאים שמייצג אותנו.

Shuni

לקריניאן, זן אשר שנים רבות לא זכה להערכה הראויה, יש יכולת נדירה להיות "ארצי" מאד. יכולת להביא אל תוך היין ניחוחות אדמה, חיים ושמש בעוצמות ואיכויות מיוחדות מאד.

יין זה, המופק מכרם קריניאן וותיק בשוני אשר בבקעת הנדיב, הינו ביטוי עשיר, מורכב, עמוק, אפלולי, ייצרי, מחוספס ואלגנטי ליכולת זו. אך באותו הזמן יין זה הוא גם עדין, שקט בשום אופן לא כבד.

יין במובן הכי עמוק של המילה.

 

עבייה רוזה

הרעיון העיקרי שעומד מאחורי יינות יקב עבייה הוא לעשות יינות מכאן, יינות ישראלים, יינות קצת אחרים. ביין זה מורגש השוני שבתפיסת הייננות הטבעית של עבייה באופן ברור. זהו יין שתוסס ברובו בחביות עץ אלון, מייושן על המשקעים מספר חודשים ומבוקבק, בשונה מהמקובל בייצור יינות רוזה, תוך שימוש מזערי בגופרית דו-חמצנית וללא הצללה, ייצוב בקור או סינון.

עבייה רוזה, מעבר להיותו רוזה שונה ואקספרמנטאלי, הוא יין שמעלה חיוך רחב ביום חם...

 

Sindyani

יין לבן המופק מענבי קולומברד המגיעים מכרם סנדיאני אשר בבקעת הנדיב. חמיצותו גבוהה, הפירותיות בו עדינה וטעמי החבית משתלבים בו בעדינות. זהו יין שתוסס ברובו בחביות עץ אלון, מייושן על המשקעים מספר חודשים ומבוקבק, בשונה מהמקובל בייצור יין לבן, תוך שימוש מזערי בגופרית דו-חמצנית וללא הצללה, ייצוב בקור או סינון.

הבחירות בזן ענבים פחות מקובל, אך מאד מתאים לתנאי הגידול של בקעת הנדיב ובדרך ייננית שונה הוכיחו את עצמן יפה ביין זה. שגריר נאמן לתפיסת הייננות הטבעית ביקב עבייה. 

 

Moon-Ways

יין זה, המופק מענבי קולומברד לבנים המגיעים מכרם סנדיאני בבקעת הנדיב, הינו "יין כתום". צבעו הזהוב העז, ניחוחו וטעמו המיוחדים נובעים מהשרייה ארוכה על הקליפות במהלך התסיסה ולאחריה.

גם יין זה, כאחיו הסנדיאני הלבן, הינו שגריר נאמן לדרך הייננות הטבעית בה בחרנו. הוא מיושן בחביות אלון מספר חודשים ומבוקבק ללא ייצוב בקור, סינון או הצללה ובתוספת מזערית בלבד של גופרית דו-חמצנית

לוגו ללא רקע

כל הזכויות שמורות - יקב עבייה 2014

 

    This site was designed with the
    .com
    website builder. Create your website today.
    Start Now