כמה מילים על היינות שלנו

As Is

סירה כמו שסירה, כמו שסירה כמו שסירה.

יין ים תיכוני אלגנטי ועשיר, מלא ונודף ניחוחות זפת ופרי.

סירה כמו שאנו אוהבים.  

Um-Tut

יין זה, המופק מכרם קריניאן וותיק באום-תות אשר בעמק שפייה הנטוע על קרקע גירנית אדמדמה.

זהו יין ססגוני בעל חמיצות גבוהה, נוכחות חדה בחיך, צבע אדום עמוק ועושר עצום של ניחוחות וטעמים.

קריניאן במלוא הדרו. 

Shuni

לקריניאן, זן אשר שנים רבות לא זכה להערכה הראויה, יש יכולת נדירה להיות "ארצי" מאד. יכולת להביא אל תוך היין ניחוחות אדמה, חיים ושמש בעוצמות ואיכויות מיוחדות מאד.

יין זה, המופק מכרם קריניאן וותיק בשוני אשר בבקעת הנדיב, הינו ביטוי עשיר, מורכב, עמוק, אפלולי, ייצרי, מחוספס ואלגנטי ליכולת זו. אך באותו הזמן יין זה הוא גם עדין, שקט בשום אופן לא כבד.

יין במובן הכי עמוק של המילה.

 

Snunit

קריניאן מכרם וותיק בנחל סנונית אשר בבקעת הנדיב, הנטוע על אדמה קירטונית לבנה. ביין זה מופיע הקריניאן במלוא האלגנטיות שלו.

יין ידידותי ועשיר, יין שאוהבים לאהוב.  
 

סנונית 2019
סנונית 2019

Proletar 2019
Proletar 2019

um tut carignan 16
um tut carignan 16

סנונית 2019
סנונית 2019

1/7

proletar

הרעיון העיקרי שעומד מאחורי יינות יקב עבייה הוא לעשות יינות מכאן, יינות ישראלים, יינות קצת אחרים. יין ה"פרולטאר" שלנו, היין הבסיסי של היקב, הינו יין המבוסס על זן הקריניאן "גיבור מעמד הפועלים" של תעשיית היין הישראלית. זהו יין צעיר מגפנים בוגרות. יין שכל-כולו פרי ואופי ובעיקר המון המון שמחה...

יין אדום שאפשר (ואף רצוי) לקרר מעט וללגום בצהרי יום חם

 

Sindyani

יין לבן המופק מענבי קולומברד המגיעים מכרם סנדיאני אשר בבקעת הנדיב. חמיצותו גבוהה, הפירותיות בו עדינה וטעמי החבית משתלבים בו בעדינות. זהו יין שתוסס ברובו בחביות עץ אלון, מייושן על המשקעים מספר חודשים ומבוקבק, בשונה מהמקובל בייצור יין לבן, תוך שימוש מזערי בגופרית דו-חמצנית וללא הצללה, ייצוב בקור או סינון.

הבחירות בזן ענבים פחות מקובל, אך מאד מתאים לתנאי הגידול של בקעת הנדיב ובדרך ייננית שונה הוכיחו את עצמן יפה ביין זה. שגריר נאמן לתפיסת הייננות הטבעית ביקב עבייה. 

 

Moon-Ways

יין זה, המופק מענבי קולומברד לבנים המגיעים מכרם סנדיאני בבקעת הנדיב, הינו "יין כתום". צבעו הזהוב העז, ניחוחו וטעמו המיוחדים נובעים מהשרייה ארוכה על הקליפות במהלך התסיסה ולאחריה.

גם יין זה, כאחיו הסנדיאני הלבן, הינו שגריר נאמן לדרך הייננות הטבעית בה בחרנו. הוא מיושן בחביות אלון מספר חודשים ומבוקבק ללא ייצוב בקור, סינון או הצללה ובתוספת מזערית בלבד של גופרית דו-חמצנית

לוגו ללא רקע