לקבלת עדכונים מהבלוג

March 10, 2020

בשנת 2006, כאשר הקמתי את יקב עבייה, בחרתי לי כזן עיקרי לעבודה את הסירה. באותן שנים היה מקובל מאד בקרב היקבים הקטנים בארץ לייצר יין בעיקר מקברנה סובניון או מרלו. לרבים נראתה הבחירה שלי להתבסס על זן הסירה קצת תמוהה ולא הגיונית מבחינה שיווקית, אך לי עצמי היה ברור שיש בזן...

December 10, 2019

או ליתר דיוק למידה, תהייה וניסיון. זהו סדר הפעולות הנכון יותר לטעמי והמנחה אותי על נתיבי היין.

אני משתדל ללמוד כמה שיותר ביסודיות את כל הקשור בגידול יין בכרם והטיפול בו ביקב.

בכל הקשור לחקלאות (במקרה זה כורמות), קיים חומר רב על דרכי גידול אלטרנטיביות (התנועה האורגנית, רא...

October 9, 2019

ערב כיפור.

ביקור אחרון לעונה זו בכרם ענבי הקולומברד. דגימת ענבים אחרונה לעונה זו. אך כבר בעיצומו של הביקור, טרם בדיקת הענבים ביקב, כבר התקבלה ההחלטה הקשה. השנה לא נבצור כאן ענבים. השנה לא אייצר את יין הסנדיאני הלבן או את ה Moon ways הכתום. שנה שלמה של עבודה והשקעה בכרם...

June 27, 2019

באמצע יוני 2019 נערך במכללת אוהלו שבקצרין כנס היין השנתי. הכנס עסק בעיקר בשינויי האקלים והשלכותיהם לגבי עולם היין ובסיומו נערך פאנל בנושא "מגמות בתעשיית היין הישראלית בעידן של התחממות". הקיימות (sustainability) תפסה בדיון זה מקום של כבוד.

ניכר היה שאל לב תעשיית היין המק...

June 16, 2019

כמעט שלוש שנים מבציר, סירה as is 2016 עדיין מריח וטועם סגור ומחוזר יחסית. לא חיזור כבד ולא נעים של מימן-גופריתי, אלא חיזור קל שמאפיין מאד את זן הסירה, כזה שמריח יותר כמו זפת וגומי. ריחות, שאני אישית, מחבב ביין.

יין זה נבצר בסוף אוגוסט 2016 ולאחר תסיסה, השרייה על קליפות,...

May 26, 2019

בשנים האחרונות, כתוצאה ממשבר חריף אשר הפך להזדמנות אדירה, הובאו וניטעו בארץ הרבה זני ענבי יין.

משמעות הדבר עבורנו, העוסקים במלאכת גידול וייצור היין, אפשרות לייצר יינות חדשים. הזדמנות זו היא מרגשת ומרתקת, לאור העובדה שמגוון זני הענבים אשר היה קיים בארץ לפני כן היה מוגבל.

...

January 15, 2019

חורף. עונת הביקבוקים בעיצומה.

יינות הבציר הנוכחי מתיישנים להם כבר בחביות. יינות הבציר הקודם נכנסו לבקבוקים לא מזמן. בקרוב יבוקבק גם היין הלבן מהבציר האחרון לאחר שתסס ויושן מספר חודשים "על המשקעים" בחביות אלון.

במקביל מתחילים את העונה בכרמים. ביקב ובכרם גלגל העונות אינו...

July 8, 2018

(את הרשימה הבאה כתבתי באביב של השנה שעברה והיא פורסמה באתר "סנהדרינק". עקב העיניין הרב שמעורר נושא הקיימות בעת האחרונה בקרב כורמים וייננים כאחד ועקב שאלות רבות אשר אני נשאל בנושא, החלטתי להעלותה שנית, הפעם כאן בבלוג.)

"אני מאמין שמהפכה יכולה להתחיל מקנה קש יחיד זה. במבט...

May 26, 2018

  

Natural Wine, צמד מילים טבעי זה מתייחס לזרם היינני הכי פועם, מעניין ושנוי במחלוקת שקיים היום בעולם היין. כבר כמה שנים שאני פוסע בדרך ייננית זו, בתחילה מתוך אידאולוגיה ואמונה שזו הדרך הנכונה, מתוך רצון לממש ערכים. בהמשך ומתוך התבוננות והפנמה הבנתי שמעבר לכך שזו ד...

December 20, 2017

זה חורף, אפילו שלא גשום וגם לא ממש קר.

קמתי לפני עלות השחר.

אני לוקח רגע את הזמן, נותן לגוף להתעורר בנחת. כוס קפה. עם חלוף השנים באה ההבנה שהחיים מורכבים מהדברים הקטנים והפשוטים כמו כוס קפה, בנחת, בבוקר.

עולה על האוטו, נוסע לכרמים. במזרח עולה האור הראשון, במערב אוריון ״...

Please reload

פרסומים אחרונים

הגדה השניה

March 10, 2020

1/3
Please reload

פרסומים קודמים

March 10, 2020

December 10, 2019

October 9, 2019

January 15, 2019

July 8, 2018

Please reload

ארכיון